Esperal wszywki alkoholowe Wrocław

Wszyscy od dawna wiedzą, że nadmierne spożywanie alkoholu jest bardzo niebezpieczne dla naszego organizmu. Mimo takiej wiedzy problemy z alkoholem są coraz częściej zauważalne. Często dotykają osób z naszej najbliższej rodziny. Bez pomocy specjalistów w zasadzie niemożliwe jest pokonanie choroby alkoholowej. Na rynku istnieje wiele sposobów do walki z nałogiem. Jednym z nich jest Esperal pod postacią wszywki alkoholowej. Jest to tabletka z substancją czynną – disulfiranem, która zostaje wszyta pod skórę pacjenta podczas niewielkiego zabiegu chirurgicznego. Skutecznie zniechęca alkoholika przed powstrzymaniem się od spożywania alkoholu nawet w najmniejszej ilości, bowiem disulfiram w połączeniu z alkoholem daje reakcję silnego zatrucia.

Wszywki alkoholowe esperal

Wrocław jest stolicą Dolnego Śląska i największym miastem regionu. We Wrocławiu realizowane są kampanie przeciwdziałania uzależnieniom, które kierowane i finansowane są przez gminę Wrocław. Dodatkowo miasto Wrocław realizuje działalność informacyjną oraz udziela wsparcia i informacji rodzinom, w których występuje problem z alkoholizmem.

Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

ul. Gabrieli Zapolskiej 4, pok. 339,
tel. 71 777 78 36

We Wrocławiu ośrodki leczenia alkoholizmu znajleźć można na Krzykach, w Śródmieściu, Starym Mieście, Gaju czy Fabrycznej

Esperal – Ośrodki leczenia alkoholizmu we Wrocławiu

Zabieg polegający na wszyciu wszywki zawierającej esperal, nie należy do trudnych, dlatego można w wielu miejscach odbyć ten zabieg. Wiele jest gabinetów lekarskich, do których możemy udać się w celu odbycia tego zabiegu. Wszywanie esperalu trwa chwilę i od razu po zabiegu, możemy wrócić do codziennych obowiązków, prowadzenia samochodu itp. Możemy również odbyć zabieg w szpitalu. Wszycie esperalu staje się obecnie coraz bardziej popularne, dlatego też coraz więcej miejsc oferuje ten zabieg. Zabiegi tego typu są przeprowadzane codziennie – nie musimy się więc martwić, że trafimy na lekarza, który nigdy nie wykonywał zaniegu implantacji leku esperal. Musimy jednak znać wszelkie ewentualne przeciwwskazania oraz zalecenia, które pozwolą nam w sposób bezpieczny udać się na zabieg.

Nasz-Gabinet Wrocław

ul. Generała Hallera 9/6

53-319 Wrocław

tel. +48 880 808 880

www.nasz-gabinet.pl/esperal

kontakt@nasz-gabinet.pl

Nikt rozsądny nie zagwarantuje wyleczenia alkoholizmu. Alkoholikiem pozostaje się przez całe życie. Można dążyć do abstynencji, metodami bardziej lub mniej skutecznymi. My opieramy się na 3 etapach leczenia. Praktyka pokazuje, iż złączenie odtrucia, zaszycia oraz terapii daje najlepsze możliwe efekty oraz okresy abstynencji. Dajemy naszym pacjentom unikalną możliwość przejścia wszystkich trzech etapów leczenia w jednej przychodni w jednym miejscu, bez konieczności bycia zamkniętym w ośrodku.

Oferta centrum obejmuje także usługi detoksu alkoholowego.

Ciekawy artykuł: https://nasz-gabinet.pl/we-wroclawiu-pomocne-dzialanie-esperalu/

Esperal leczenie Nasz-Gabinet

Zalety centrum:

 • Wysoka jakość
 • Najlepsi specjaliści
 • Dostęp do terapii alkoholowej

AliMed Wrocław

tel. +48 519 775 225

esperal-leczenie.pl

AliMed Wrocław to kompleksowa pomoc osobom z chorobami alkoholowymi.

Przez bardzo długi czas alkoholizm nie był uznawany za chorobę. Twierdzono, że nadużywanie substancji alkoholowej wiążę się z zaburzeniem moralności. Obecnie świadomość o tym, że alkoholizm jest chorobą jest dużo większa, mimo to, zdarza się, że osoby uzależnione są wykluczane ze środowiska. Niezrozumienie specyfiki choroby jaką jest uzależnienie od alkoholu prowadzi do przekonania, że alkoholizm dotyczy osób słabych.

U osób uzależnionych, choroba może się nasilać przez poczucie osamotnienia i niezrozumienia. Osoby uzależnione często nie wiedzą gdzie otrzymają pomoc ze swoim problemem. Nasza klinika pragnie dotrzeć do każdego chorego, oferując mu swoją pomoc.

Wśród naszych pacjentów cieszymy się bardzo dobrą opinią, gdyż każdy pacjent jest dla nas ważny i podchodzimy do każdego chorego w sposób indywidualny. Objawia się to nie tylko w życzliwej i ciepłej atmosferze ale również w stosowanych przez nas indywidualnych metodach leczenia alkoholizmu.

Esperal Wrocław AliMed

Klinika:

 • Esperal – Pełna dyskrecja
 • Bezpieczne zabiegi
 • TYLKO ORYGINALNY LEK ESPERAL

Disulmed Wrocław

ul. Piłsudskiego 28C

50-576 Wrocław

tel. +48 71 707 24 67

esperal.wroclaw.pl

Klinika leczenia z wykorzystaniem esperal Disulmed Wrocław to kompleksowa poradnia leczenia alkoholizmu. Disulmed Wrocław dr Piotr Kamiński zapewnia zabiegi implantacji wszywki alkoholowej esperal oraz odtrucia alkoholowe. Centrum zlokalizowane jest w dogodnej lokalizacji w centrum Wrocławia.

Esperal Wrocław AliMed

O Poradni:

 • Wszywki alkoholowe esperal – tylko prawdziwy lek
 • Kompleksowe leczenie alkoholizmu
 • Profesjonalna implantacja esperal

Beata Nadolska

ul. Michałowskiego 9, Wrocław

Andrzej Gaborski

ul. Saperów 38, Wrocław

Esperal we Wrocławiu – ważne informacje

Esperal – reakcja z alkoholem

Działanie esperalu jest znane ze swojego specyficznego reagowania z alkoholem. Dlatego tak chętnie wiele osób sięga po ten typ walki z alkoholizmem. Disulfiram jest bardzo popularny w wielu krajach, dodatkowo cieszy się ogromną skutecznością, pomimo niebezpiecznych skutków ubocznych, które mogą wystąpić w przypadku nieprzestrzegania zasad. W momencie, gdy nadal stosujemy Disulfiram jako lek mający pomóc nam rzucić nałóg alkoholowy, kategorycznie zabronione jest spożywanie alkoholu, choćby w najmniejszych ilościach. Gdy wypijemy alkohol, już po 10 minutach zaczniemy odczuwać niezwykle nieprzyjemne odczucia zwielokrotnionego ‘kaca’. Za uczucie to odpowiedzialna jest reakcja jaka zachodzi pomiędzy alkoholem a esperalem. Konieczne jest więc przestrzeganie zasad, by nie narazić się na żadną krzywdę. Dość często bowiem, łączenie esperalu z alkoholem może skończyć się dramatycznie – możemy znaleźć się w szpitalu, a wszywka będzie musiała zostać natychmiast usunięta, by nie stanowiła dla nas żadnego zagrożenia w danym momencie.

Terapia lekiem esperal

Terapia esperalem należy do jednej z najbardziej skutecznych. Najczęściej wiele osób sięga po esperal w momencie, gdy żadna terapia w przeszłości nie zapewniła im żadnych pożądanych efektów. Istotne jest, w jakim stadium uzależnienia się aktualnie znajdujemy, jak reaguje nasz organizm na odwyk i terapię oraz jak długo nie możemy pozbyć się uciążliwego uzależnienia. Każda osoba powinna być traktowana w sposób indywidualny. Tylko dzięki temu istnieje szansa na uzyskanie odpowiedniej pomocy. Nie każdy oczywiście musi decydować się na tak radykalne kroki – terapia z użyciem esperalu jest często ostatnią deską ratunku.

Objawy pojawiające się podczas leczenia esperalem

Leczenie z wykorzystaniem leku Esperal samo w sobie nie jest bolesne – poza zabiegiem wszycia, o którym więcej w dalszej części artykułu, esperal nie powoduje żadnych problemów, o ile do organizmu nie dostanie się nawet niewielka dawka alkoholu. Jeśli jednak alkohol znajdzie się w wątrobie, natychmiastowa reakcja tabletek spowoduje, że w ciągu 10 minut pacjent zacznie odczuwać skutki odkładania się aldehydu octowego. Są nimi:

 • nudności i wymioty,
 • bóle i zawroty głowy,
 • duszności,
 • pocenie się,
 • pokrzywka,
 • zaczerwienienie twarzy,
 • skoki ciśnienia,
 • tachykardia (czyli przyspieszone bicie serca)
 • nasilony lęk i poczucie strachu przed śmiercią.

W niektórych przypadkach odnotowano również ataki drgawek a nawet zawały serca.

Przeciwwskazania do implantacji Esperal

Jak każdy wyrób medyczny, esperal również posiada listę przeciwwskazań do jego stosowania. Możemy wymienić:

 • nadwrażliwość na disulfiram i tiokarbaminiany,
 • stan nietrzeźwości lub spożycie alkoholu w ostatnich 24-48 godzinach,
 • wcześniejsze stosowanie paraldehydu lub metronidazolu,
 • narażenie na działanie dibromku etylenu.

Należy również uważać, jeśli u pacjenta występują niewydolności serca, niewydolności obwodowej krążenia, zawałów serca, choroby niedokrwiennej serca, zapalenia zarostowe tętnic, nadciśnienia tętniczego, zapalenia wielonerwowego, lub zapalenia nerwu wzrokowego. Przeciwwskazaniem są też problemy i zaburzenia psychiczne, w tym również wcześniejsze próby samobójcze. Lekarz powinien również uważać, jeśli pacjent posiada problemy z chorobami układu oddechowego, cukrzycą, padaczką, chorobami nerek i wątroby, niedoczynnością tarczycy i psychozami, gdyż stosowanie esperalu może je pogłębić.