Esperal Olsztyn - zabieg implantacji wszywki alkoholowej


Proba wyjscia z nałogu alkoholowego w domowych warunkach jest praktycznie niemożliwa. Alkoholik nie ma odpowiednich środkow aby poradzic sobie samemu. Kazdy kolejny kieliszek niszczy jego zdrowie i zycie zarówno w sferze fizycznej jak i psychicznej. Aby wyjść na prostą niezbędna jest fachowa pomoc specjalistów. Od wielu lat jedną z najpopularniejszych metod do walki z alkoholizmem jest Esperal w postaci wszywki alkoholowej.

Wszywka zawiera disulfiran jako substancję czynną. Substancja ta w połączeniu nawet z miimalną dawką alkoholu daje objawy silnego zatrucia skutecznie zniechęcajać osobę uzależnioną do picia.Choroba alkoholowa to natrętna chęć napicia się, głód alkoholowy, zwiększona tolerancja na napoje procentowe oraz wiele innych nieprzyjemnych skutków. Alkoholizm w Polsce jest jedną z najbardziej rozpowszechnionych chorób. Z najnowszych badań WHO wynika, że ponad 2,5 mln polaków nadużywa alkohol. Natomiast 700-900 tys. osób cierpi na uzależnienie od alkoholu. Wszywka alkoholowa Olsztyn jest jedną z najczęściej wybieranych metod walki z nałogiem.

Gdzie wszywają Esperal w Olsztynie? 

Świadomość pacjenta co do uzależnienia, jego ogromna chęć i samozaparcie są kluczowe w leczeniu choroby alkoholowej. Proces terapii jest długi i skomplikowany. Jednak wsparcie profesjonalnych lekarzy oraz kompleksowe działania dadzą spodziewany efekt. W Polsce w ostatnich latach powstaje coraz więcej miejsc, gdzie można zgłosić się z problemem alkoholowym i uzyskać pomoc w leczeniu. Wszycie Esperalu prywatnie, Olsztyn zapewnia w przychodni specjalistycznej Esperal.Net, w prywatnym ośrodku uzależnień lub w zamkniętym ośrodku uzależnień NFZ.

Wyszukując chirurga Esperal Olsztyn osoba uzależniona musi zwrócić uwagę na opinię pacjentów, cenę wszywki alkoholowej oraz metodę leczenia alkoholizmu w wybranym gabinecie.

Jak przygotować się do zabiegu wszycia Esperalu?

Wszywka alkoholowa to szybki, mało inwazyjny zabieg chirurgiczny, który przeprowadza lekarz. Leczenie powinno odbyć się w sterylnych, higienicznych warunkach. Aby zabieg mógł się odbyć, pacjent powinien spełnić kilka następujących wymagań:

 • Pacjent powinien zachować 24 lub 48-godzinną abstynencję, żeby pozbyć się wszystkich resztek płynu etylowego z organizmu. Połączenie Esperalu z alkoholem może mieć negatywne skutki dla zdrowia pacjenta. Z tego powodu implantacja wszywki alkoholowej odbędzie się tylko wtedy, gdy pacjent będzie trzeźwy.

 • Jeżeli nie ma możliwości zachowania trzeźwości przed zaszyciem alkoholowym, zaleca się skorzystanie z odtrucia organizmu za pomocą detoksykacji. Podczas takiego zabiegu pacjent dostaje dożylnie witaminy, mikroelementy, leki oraz elektrolity. Już po 12 godzinach organizm jest w pełni wypłukany, co pozwala na rozpoczęcie leczenia.

 • Na wizytę do lekarza w sprawie wszywki alkoholowej Olsztyn pacjent powinien zabrać dokument tożsamości.


 • Na czym polega terapia uzależnień?

  Żeby proces walki z nałogiem był skuteczny najlepiej stosować kompleksowe leczenie choroby alkoholowej. Takie leczenie zapewnia przychodnia Esperal.Net Olsztyn i obejmuje:

  1. Oczyszczenie organizmu z resztek płynu etylowego za pomocą odtrucia alkoholowego lub detoksykacji. Podczas takiego zabiegu każdy pacjent dostaje dożylnie kroplówki, leki, elektrolity. Po kilku lub kilkunastu godzinach organizm jest odnowiony, oczyszczony oraz przywrócony do stanu sprzed ciągu alkoholowego.

  2. Wszywka alkoholowa Esperal - zabieg implantacji leku Disulfiram. Szybki, bezbolesny proces, który odbywa się w sterylnym gabinecie lekarskim. Przychodnia zapewnia anonimowość i dyskrecję.

  3. Seria spotkań z psychoterapeutą ds. uzależnień (spotkania rodzinne, indywidualne lub grupowe). Choroba alkoholowa to jest problem, który przede wszystkim tkwi w głowie. Dlatego walka z uzależnieniem powinna odbywać się nie tylko metodą awersyjną, ale również za pomocą psychoterapii.

  4. Wzmocnienie organizmu za pomocą różnorodnych wlewów witaminowych. Kroplówki z witaminami zalecane są w sezonie jesienno-zimowym, kiedy organizm człowieka najbardziej potrzebuje siły oraz energii. W celu zmniejszenia chęci do sięgnięcia po alkohol zalecany jest 1,5-godzinny wlew witaminowy.

Olsztyn jest jednym z największych miast województwa warmińsko – mazurskiego i jednocześnie jego stolicą. Od kilku lat Olsztyn cieszy się coraz większą popularnością wśród turystów. Zarówno na piękne widoki jak i na panujące w tej części regionu ceny wakacji czy krótkich urlopów.

W Olsztynie ośrodki leczenia alkoholizmu znaleść między innymi na Osiedlu: Śródmieście, Stare Miasto, Pojezierze, Kormoran, Brzeziny.

Nasz-Gabinet Olsztyn

tel. +48 880-808-880

ul. Kopernika 44

10-513 Olsztyn

kontakt@nasz-gabinet.pl

https://nasz-gabinet.pl/olsztyn/