Esperal – kilka kluczowych pytań

 

1. Esperal a prowadzenie pojazdów

Przy stosowaniu leku Esperal lub wszywki, możemy prowadzić pojazdy bez żadnych obaw. Esperal nie wpływa bowiem na pamięć ani bezpośrednio na żaden z ośrodków w mózgu. Jest to jedna z zalet, jakie posiada stosowanie leku disulfiram.

2. Jakiekolwiek zagrożenia wynikające z terapii?

Zagrożenia jakie mogą nas spotkać przy terapii esperalem wystąpią jedynie w momencie spożycia alkoholu. Interakcja, w jaką alkohol wchodzi z disulfiramem jest bardzo nieprzyjemna i bywa często niebezpieczna dla zdrowia. Dzieje się tak dlatego, że lek disulfiram zapobiega procesowi, jaki przebiega w wątrobie, gdy pijemy alkohol. Zamiast wody i dwutlenku węgla, w wątrobie odkłada się aldehyd octowy. Jest to toksyczna substancja, która może powodować tragiczne skutki dla osób z chorym sercem, lub przyjmującym leki na ciśnienie. Sprawdź – esperal Warszawa i okolice – atrakcyjne ceny!

3. Kiedy kończymy terapię?

Stosowanie leku Esperal trwa około roku. Zabieg i leczenie disulfiramem można powtórzyć po ośmiu miesiącach. Zerwanie z jakimkolwiek nałogiem jest bardzo trudne, czasem wręcz niewykonalne. Jeżeli nasza wola jest na tyle silna, że udaje nam się pozbyć nałogu alkoholowego, możemy zakończyć terapię na jakiś czas i być z siebie dumni. Powody, dla których zrywamy z nałogiem mogą się okazać kluczowe w naszej wewnętrznej walce. Można oczywiście powrócić do leczenia, jednak po pewnym czasie. W przypadku terapii leczenia esperalem jest to okres czasu wynoszący około 8 miesięcy.

Umów się na zbieg wszycia esperalu

Zadzwoń do nas, a poprowadzimy Cię przez cały proces wyjścia z choroby alkoholowej. Nie tylko za pomocą zabiegu, ale również wsparcia mentalnego.