Esperal – podstawowe pojęcia

Esperal, inaczej disulfiram – jest to lek, który ma za zadanie pomóc osobie uzależnionej w walce z alkoholem. Można go przyjmować pod dwiema postaciami – w tabletkach, lub jako wszywkę. Pod skórę, w niewidocznym miejscu wszywa się implant z esperalem. Jest to szansa dla osób borykających się z uciążliwym problemem alkoholizmu. W momencie wszycia disulfiramu pod skórę, obowiązuje nas absolutny zakaz spożywania alkoholu – wiąże się z tym szereg nieprzyjemnych odczuć, jakie czekają nas po wypiciu nawet małej ilości alkoholu.

Jak się stosuje Esperal?

Zabieg wszycia Esperala jest wykonany z miejscowym znieczuleniem i trwa około pół godziny. Na skórze robi się małe nacięcie, pod które umieszcza się wszywkę z esperalem, następnie skórę zszywa się tak, żeby nie było żadnych blizn. Miejsce wszycia to najczęściej pośladek lub łopatka. Wszywkę można zaaplikować sobie już tego samego dnia, w którym zgłosimy się na zabieg. Zabieg i sama terapia są całkowicie bezpieczne, nie trzeba się więc martwić o to, czy wybrana przez nas nowoczesna metoda zadziała.

W jakim celu się go stosuje?

Esperal jest bardzo skuteczny w walce z alkoholizmem. Stosuje się go, żeby zwalczyć nałóg utrudniający nam życie. Dodatkowo, nie trzeba przyjmować żadnych leków, kiedy stosuje się terapię esperalem. Skutki wypicia alkoholu są bardzo natężone i prowadzą do znacznego pogorszenia się stanu naszego organizmu. W tym celu właśnie Esperal ma pomóc, zwykłe metody czy nawet specjalne tabletki nie dają takiego efektu niż terapia disufiramem.

Jak działa i jaka jest skuteczność działania?

Działanie leku Esperal jest dość specyficzne, jednak możemy mieć pewność, że skuteczne w walce z nałogiem. W momencie wypicia alkoholu, mając pod skórą wszywkę z disulfiramem, dolegliwości już po dziesięciu minutach stają się tak nieprzyjemne, że przypominają zwielokrotnione uczucie tak zwanego ‘’kaca’’. Następnym razem więc, jeżeli będziemy chcieli sięgnąć po alkohol, zastanowimy się dwa razy.

Ewentualne skutki uboczne, przeciwwskazania lub uczulenia

Terapia ‘’wszywką’’ z lekiem Esperal nie powoduje żadnych groźnych skutków ubocznych. Możemy odczuwać nieprzyjemny smak w ustach albo zmęczenie. Skutki te mijają parę tygodni po rozpoczęci terapii. Po krótkim, bezbolesnym zabiegu, można normalnie prowadzić pojazdy oraz wrócić do pracy Luc innych, codziennych zajęć. Dodatkowo disulfiram nie wchodzi w interakcje z żadnymi lekami. Esperal wchodzi w interakcje jedynie z alkoholem. Terapia a otoczenie Warto wspomnieć swoim znajomym i przyjaciołom o naszej rezygnacji ze spożywania alkoholu. Być może wtedy, gdy zrozumieją nasz problem, nie będą nas częstować alkoholem ani spożywać go w naszej obecności. Często jest bowiem tak, że wpływ towarzystwa jest niekorzystny dla nas. Aby nie kusiło nas spożycie alkoholu, należy unikać imprez, na których jest on dostępny. Można także pomóc samemu sobie w terapii uprawiając sport lub znaleźć pasję, która będzie dla nas tak ważna, że zapomnimy o jakimkolwiek problemie czy nałogu. Zabiegi wszycia alkoholowego w Krakowie: esperal24h.pl

Umów się na zbieg wszycia esperalu

Zadzwoń do nas, a poprowadzimy Cię przez cały proces wyjścia z choroby alkoholowej. Nie tylko za pomocą zabiegu, ale również wsparcia mentalnego.